1. דפי מידע
  2. »
  3. אין אונות
  4. »
  5. הפרעות זקפה בגיל 70 הבנת האתגרים וחיפוש
  1. דפי מידע
  2. »
  3. אין אונות
  4. »
  5. אין אונות בגיל 70

אין אונות בגיל 70

תפקוד לקוי של זקפה (ED) הוא מצב שכיח המשפיע על גברים בכל הגילאים, אך השכיחות שלו נוטה לעלות עם העלייה בגיל. כעת נדון בנושא של הפרעות זקפה בגיל מבוגר, נבין את הסיבות למצב זה, ההשפעות והפתרונות הפוטנציאליים שיאפשרו לכם להבין טוב יותר איך לפעול נכון. 

גורמים מרכזיים לבעיות זקפה בגיל מבוגר

גורמים פיזיים בולטים

גיל מבוגר אצל גברים מביא למגוון של שינויים גופניים שעשויים לתרום להפרעת זקפה. אלה כוללים זרימת דם מופחתת לפין, חוסר איזון הורמונלי ומצבים בריאותיים הקשורים לגיל כגון סוכרת, יתר לחץ דם או מחלות לב וכלי דם. בנוסף, לתרופות מסוימות המשמשות לטיפול במצבים אלה עשויות להיות תופעות לוואי המשפיעות על התפקוד המיני. כאן נכנס ההיבט הפסיכולוגי שהוא הגורם השני לבעיה. 

גורמים פסיכולוגיים שכדאי להכיר

גורמים פסיכולוגיים יכולים גם למלא תפקיד משמעותי בהתפתחות אין אונות בגיל מבוגר. תחושות של חרדה, מתח, דיכאון או ירידה בביטחון העצמי עלולות לתרום לחרדת ביצועים מיניים, אשר בתורה משפיעה על תפקוד הזקפה.

בעיות בזוגיות, שכול או אובדן אינטימיות עקב שינויים הקשורים לגיל עלולים להחמיר עוד יותר את הגורמים הפסיכולוגיים הקשורים ל-ED.

אין אונות בגיל 70 עשויה להיות סוג של מעגל חוזר המתחיל בהפרעות פסיכולוגיות שגורמות להפרעות ביצוע וחוזר חלילה.

על מה משפיעה חוסר זקפה בגיל מבוגר?

מתח במערכות יחסים

מערכות יחסים יש גם בגילאי 70 פלוס. אין אונות בגיל מבוגר יכולה לגרום למערכות יחסים להשתנות ולהגיע למצבים של ריחוק, הערכה עצמית וזוגית נמוכה, אכזבה ושביעות רצון כללית ירודה ממערכת היחסים.

כשמצב כזה מתרחש, קשה לעצור את מעגל ההשפעות הפסיכולוגיות שיוצרות מצבים מתמשכים של חוסר בזקפה. 

רווחה רגשית ירודה

לבעיות זקפה יכולה להיות השפעה משמעותית על הרווחה הרגשית של גברים מבוגרים. תחושות של חוסר התאמה, בושה ומבוכה עלולות להתעורר עקב חוסר היכולת לבצע פעילות מינית. זה יכול להוביל לאובדן הערכה עצמית, דיכאון וירידה באיכות החיים הכללית. גם זה קשור להיבטים הפסיכולוגיים של המצב הזה. 

פתרונות פוטנציאליים לבעיות זקפה

התערבויות רפואיות

גברים מבוגרים החווים תפקוד לקוי של זקפה צריכים להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות כדי לבחון התערבויות רפואיות. תרופות מרשם, כגון מעכבי פוספודיאסטראז מסוג 5 (PDE5), יכולות לסייע בשיפור תפקוד הזקפה על ידי שיפור זרימת הדם לפין, אך חשוב לקחת בחשבון שהן לא משפיעות על כולם, יש להן תופעות לוואי ויש לקחת אותן קרוב לזמן האקט המיני, דבר המבטל את הספונטניות. 

שינויים באורח החיים

אימוץ אורח חיים בריא יכול להשפיע לטובה על תפקוד הזקפה. פעילות גופנית סדירה, תזונה מאוזנת וניהול משקל תקין, יכולים לשפר את הבריאות הקרדיווסקולרית הכללית, ובכך להפחית את הסיכון  לאין אונות. הימנעות מצריכת טבק וצריכת אלכוהול מופרזת היא גם חיונית, שכן חומרים אלו יכולים להביא גם הן לבעיות מהסוג הזה. 

אמנם שינויים באורח החיים עשויים לסייע, אך חשוב לדעת שהם לא פותרים את הבעיה עד הסוף ויש כל מיני רמות של אין אונות

תמיכה פסיכולוגית

טיפול בגורמים הפסיכולוגיים הקשורים לאין אונות הוא חיוני. פנייה לייעוץ מקצועי או טיפול יכול לעזור לגברים מבוגרים ולבנות זוגם לנווט בין ההיבטים הרגשיים של הפרעות זקפה. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) וטכניקות אחרות יכולות לסייע בניהול חרדת ביצוע, שיפור הביטחון העצמי וטיפוח תקשורת פתוחה בתוך מערכת היחסים.

עם זאת, כדאי לדעת כי לא תמיד ההפרעה מגיעה ממקור פסיכולוגי ולכן יש צורך בטיפול אחר שמותאם למצבים הפיסיולוגיים של הגוף בגילאים אלו. 

אז מה כן?

בשביל לטפל בבעיות זקפה מהשורש, יש להבין תחילה כי הזקפה מבחינה פיזיולוגית מתרחשת כאשר מגיע מספיק דם למקום.
אם כן, שיפור זרימת הדם אל איבר המין הגברי, עשויה לתת את הפתרון הטוב ביותר לבעיה. האם יש אפשרות כזו מבחינה רפואית? אז חשוב לדעת שכן! יש פתרון מהפכני שנקרא "גלים הלם ליניאריים".
מכשיר ייחודי שמזרים גלי הלם נקודתיים אל הפין ומביא למצב של זרימת דם לאזור וחידוש כלי הדם מטיפול לטיפול.
האם זה משפר את הזקפה במאה אחוזים? התשובה לכך תלויה במצב ההתחלתי שהגעתם איתו, אך בהחלט השיפור הוא עצום ויש לו עוד המון יתרונות נוספים אל מול החסרונות של השיטות האחרות. הטיפול יעיל, לא כואב, מתבצע בדיסקרטיות, פותר את הבעיה ומאפשר קיום יחסי מין בספונטניות. 

לסיכום, תפקוד לקוי של זקפה בגיל מבוגר הוא נושא מורכב שיכול להשפיע באופן משמעותי על רווחתם ומערכות היחסים של גברים מבוגרים. הפתרון הטוב ביותר לטיפול בבעיה כיום הוא שימוש בגלי הלם ליניאריים שעשויים להחזיר לכם את התפקוד. 

אנו מזמינים אתכם אלינו לפגישת אבחון בה נוכל לבדוק את התאמתכם לטיפול בבעיות הזקפה שלכם בגלי הלם ליניאריים.

קטגוריות עמודי מידע

הבשורה החדשה שמשנה חיים

אחוזי הצלחה גבוהים, 100% הכי טוב שיש

הטיפול החדשני של גלי הלם ליניאריים בשיטת VERSOWAVE הייחודית למרפאת UCLINIC, הוא דרך לשחזר את יכולת הזקפה שלך באופן טבעי, עם תוצאות שנמשכות שנים במקום שעות ספורות. מיקוד אנרגיית הגל הליניארי לפין גורם ליצירת כלי דם חדשים המגבירים את יכולת אספקת הדם לרקמות, ובכך משיב את תפקודי הזקפה הטבעיים לקדמותם. השימוש במתמר הליניארי מאפשר טיפול המכסה את כל שטח הפין באופן קווי, יציב ומדויק, הנעשה בפרטיות ללא מגע יד אדם. זאת בשונה מטיפולים אחרים המצריכים מגע בין המטפל למטופל והעברת פולסים באופן ידני.

הזדמנות מהפכנית לחזק ולשפר את איכות הזקפה לחיי מין בריאים, מספקים, לטווח ארוך וללא תכנון מקדים.

חיזוק
זקפה חלשה

זקפה ספונטנית ממושכת ואיכותית

שיפור ביצועים והעלאת הביטחון העצמי

הגברת ההנאה במהלך האקט המיני

פרופסור אלכסנדר גרינשטיין,

אורולוג בכיר המוביל את מרפאת UCLINIC,

מסביר על אפשרות הטיפול בבעיות זקפה, ללא כדורים.

הצוות הרפואי

רופאי המרפאה נמנים על המומחים המובילים את תחום האורולוגיה בישראל, הן ברמה הרפואית והן ברמה המחקרית. מנהלי מחלקות בבתי חולים, פרופסורים ובכירים בתחום שיעניקו את האבחון המדויק ביותר ואת הפתרון החדשני ביותר, זמינים כאן עבורך

דוקטור

פרידלנד יהונתן הלל

אורולוג במחלקת אורולוגיה בבית החולים "שמיר, אסף הרופא" וחלק מצוות האורולוגים של מרפאות יו קליניק.

דוקטור

עידן מיליצ'ר

מטפל מיני מוסמך על ידי האיגוד הישראלי לטיפול מיני, מהבכירים בתחום בישראל, אחראי על המרפאה לתפקוד מיני בבית החולים איכילוב.

דוקטור

דב אנגלשטיין

אורלוג מומחה – לשעבר יו"ר האיגוד הישראלי לאורולוגיה

דוקטור

לאון צ׳רטין

אחראי מתמחים במרכז הרפואי שמיר – אסף הרופא.

דוקטור

יריב שטבהולץ

מומחה באורולוגיה, רופא בכיר ומנהל תחום אורולוגיה תפקודית באיכילוב.

דוקטור

בועז אפל

אורולוג בכיר, חוקר פורץ דרך בתחום ברמה בינלאומית, ממייסדי שיטת הטיפול בגלי הלם בארץ ובעולם

פרופסור (אמריטוס)

אלכסנדר גרינשטיין

אורולוג בכיר, מנהל רפואי של מרפאות יוקליניק עוסק במחקר בתחום ומרצה בארץ ובעולם.

איזה כייף לקבל תגובות קהילה

משה ח, 39

"זה כמו לקבל אגרוף. אני רווק, תל אביבי, מאמן כושר! ופתאום זה התחיל לזייף. פעם ראשונה חשבתי שזה יעבור, אבל זה קרה שוב. עכשיו זה לא משהו שבא לך לדבר עליו.. זה ממש מוריד אותך. תרתי משמע חח. ואז יום אחד אני בפייס וקופצת לי מודעה של 'יוקליניק'. ישר קלטתי שיש כאן משהו אחר… תוך שבועיים ומשהו כבר היה שיפור מטורף. הטיפול ממש בקטנה, לא כואב, בלי תופעות לוואי, צוות מקצועי, פרייסלס.. תודה!"

אלי ג, 44

"תודה ענקית לצוות של יוקליניק, ולמומחים התותחים שלהם. אחרי גיל 40 התחילו אצלי כל מיני ענייני משקל, טרום סכרת… התחלתי דיאטה אבל זה רק הכניס אותי ליותר דיכאון ואז התחילו גם בעיות זקפה. כאפה רצינית. התחלתי טיפול רגשי, זה עזר בדברים אחרים אבל לא פתר את הבעיה. עד שחברה של אשתי סיפרה לה על יוקליניק. חודש טיפולים וחזרתי לתפקוד מלא. חזר לי הביטחון וזה גם נתן לי מלא דרייב לחיות יותר בריא. לעשות קצת ספורט. יוקליניק אלופים אל תחשבו פעמיים, לכו"

אלדד מ, 76

"אני אלמן. כשאשתי הלכה לעולמה לא יכולתי לחשוב על שום דבר, היינו 45 שנים ביחד. אחרי 3 שנים פגשתי את רותי. במקרה. לא ציפיתי, אבל זה קרה. הרגשתי שזכיתי להזדמנות שנייה. כשהתחילה בנינו אינטימיות זה היה בשבילי שינוי גדול ואלי גם הגיל.. והיה לי ממש קשה לתפקד במיטה. כשראיתי שזה מחמיר התחלתי לחפש פתרון אמיתי, ומצאתי את 'יוקליניק'. איזו רמה, איזה צוות. זה ממש חלום בגיל שלי לזכות שוב בזוגיות וגם לזכות לחדש ככה את הפעילות שם למטה. אני מרגיש שהחזירו לי את הנעורים"

גולן י, 38

"תודה לצוות 'יוקליניק' ממני וגם מאשתי. חחח. הצלתם לנו את הזוגיות. אנחנו לפני חתונה, אחרי הרבה שנים יחד. אני לא יודע אם זה כל הלחץ של האירוע או כל הסיגריות שדחפתי בתקופה הזו, אבל פתאום התחילו אצלי בעיות זקפה. לא קרה לי בחיים. ובתוך כל הסיר לחץ של לפני החתונה, זה הכניס אותי לדאון רציני והוצאתי את זה עליה. כבר היינו על סף לפרק את הכול, עד שקיבלתי אומץ להתייעץ עם חבר בעבודה וככה הגעתי ליוקליניק. זה שינה הכול, תוך שבועיים כבר הייתי במקום אחר. והכול דיסקרטי ופשוט כל כך. אין עליכם, מזמין אתכם לחתונה חח"

תמיר א, 52

"זה היה כבר הקש ששבר את גב הגמל. אחרי גירושים קשים, מלא סטרסס, צצו כל מיני תופעות פיזיות וגם זה הגיע. אתה במיטה ו…כלום. זה כמו להפיל אותך כשאתה כבר על הרצפה. אני סה"כ די צעיר, היה לי ברור שאני רוצה להתחיל פרק חדש, טוב ובריא יותר. באופן הכי מפתיע, הפתרון הגיע מגרושתי דווקא. ברגע אחד של שיחה טובה, שיתפתי אותה ואחרי כמה ימים היא מצאה את 'יוניקליניק' באינטרנט. השאר היסטוריה. אחרי פחות מחודש חזרתי לעצמי מבחינת התפקוד המיני, מה שהחזיר לי את הכוח לארגן לעצמי את שאר החיים. אין מילים להודות לכם יוקליניק, מומלצים בחום! הכי טוב שתמצאו"

דילוג לתוכן