1. דפי מידע
  2. »
  3. אימפוטנציה
  4. »
  5. אימפוטנציה מה זה
  1. דפי מידע
  2. »
  3. אימפוטנציה
  4. »
  5. אימפוטנציה: מה זה?

אימפוטנציה: מה זה?

אימפוטנציה, המכונה גם הפרעות זקפה, היא מצב רפואי המשפיע על גברים בכל הגילאים. הגדרה זו מתייחסת לחוסר היכולת להשיג או לשמור על זקפה המספיקה לקיום יחסי מין. אימפוטנציה יכולה להיות מצב מעיק ומביך עבור הסובלים ממנה. המשיכו לקרוא ולהבין מהי אימפוטנציה, מהם הגורמים לה, מהם התסמינים המאפיינים אותה והאבחנה והטיפול המוצעים כיום.

מהי אימפוטנציה?

אימפוטנציה היא מצב בו גבר מתקשה להשיג או לשמור על זקפה. זה יכול להיות בעיה מתמשכת או מזדמנת ועשויות להיות סיבות פיזיות או פסיכולוגיות. אימפוטנציה יכולה להופיע בכל גיל, אך היא שכיחה יותר בקרב גברים מעל גיל 50. זה יכול להיות סימפטום של מצב רפואי בסיסי או תופעת לוואי של תרופות מסוימות.

הגורמים השכיחים לאימפוטנציה

לאימפוטנציה יכולות להיות סיבות פיזיות או פסיכולוגיות. סיבות פיזיות עשויות לכלול מצבים המשפיעים על זרימת הדם לפין, כגון סוכרת, לחץ דם גבוה או מחלות לב וכלי דם. סיבות פיזיות אחרות עשויות לכלול חוסר איזון הורמונלי, נזק עצבי או תופעות לוואי של תרופות. גורמים פסיכולוגיים לאימפוטנציה עשויים לכלול מתח, חרדה, דיכאון או בעיות במערכות יחסים. לכל הגורמים האלו, מצטרף הגורם של הגיל. עם העלייה בגיל, שכיחות התופעה עולה. 

תסמינים של אימפוטנציה

התסמין הברור ביותר של אימפוטנציה הוא חוסר היכולת להשיג או לשמור על זקפה המספיקה לקיום יחסי מין. תסמינים אחרים עשויים לכלול חשק מיני מופחת, שפיכה מוקדמת או שפיכה מאוחרת. אימפוטנציה יכולה גם לגרום לחוסר ביטחון והערכה עצמית, מה שמוביל לבעיות במערכות יחסים ובשימור הזוגיות. 

איך מאבחנים אימפוטנציה?

כדי לאבחן אימפוטנציה, ספק שירותי בריאות יבצע בדרך כלל בדיקה גופנית ויסקור את ההיסטוריה הרפואית של המטופל. ניתן להזמין בדיקות דם כדי לבדוק חוסר איזון הורמונלי או מצבים רפואיים אחרים. בנוסף, ניתן להמליץ על הערכה פסיכולוגית כדי לקבוע אם מתח, חרדה או דיכאון תורמים לתסמינים. האבחנה היא חשובה ותסייע להתאים את הטיפול הטוב ביותר. 

איך מטפלים באימפוטנציה?

הטיפול באימפוטנציה תלוי בגורם שהביא למצב זה. במקרים בהם אימפוטנציה נגרמת על ידי גורמים פיזיים, כגון סוכרת או מחלות לב וכלי דם, הטיפול עשוי לכלול תרופות לטיפול במצבים אלו, על מנת לפתור את הבעיה של זרימת הדם לאזור. בנוסף, ניתן להמליץ גם על שינויים באורח החיים כגון הפסקת עישון, הפחתת צריכת אלכוהול והגברת פעילות גופנית. טיפולים פסיכולוגיים כגון ייעוץ או טיפול עשויים להיות מומלצים לאימפוטנציה הנגרמת על ידי מתח, חרדה או דיכאון.

כמו כן, קיימים גם טיפולים חיצוניים שמטרתם למנוע את התסמינים ולייצר זקפה. בין הטיפולים תוכלו למצוא שלל תרופות כמו וויאגרה, טיפול בהזרקה למקום וטיפולים ניתוחיים. בעוד לטיפולים אלו יש שלל תופעות לוואי וחסרונות, חשוב לדעת כי קיים טיפול מתקדם בגלי הלם ליניאריים המסייעים בחידוש כלי הדם באזור והחזרת האיבר לתפקוד. כיום טיפול זה נחשב לטוב ביותר בתחום ולמתקדם ביותר. 

האם ניתן למנוע מצב של אימפוטנציה?

ישנם מספר צעדים שניתן לנקוט כדי להפחית את הסיכון לפתח אימפוטנציה. אלה כוללים שמירה על אורח חיים בריא על ידי פעילות גופנית סדירה, אכילת תזונה מאוזנת והימנעות מעישון וצריכת אלכוהול מופרזת. בנוסף, ניהול מתח ופנייה לטיפול בדיכאון או חרדה יכולים גם להפחית את הסיכון לאימפוטנציה. עם זאת, חשוב לדעת כי לפעמים מדובר במצב שמתרחש עם העלייה בגיל והוא מגיע בכל מיני דרגות. עם הטיפול המתקדם של גלי הלם, ניתן להגיע לאחוזי הצלחה גבוהים. 

קטגוריות עמודי מידע

הבשורה החדשה שמשנה חיים

אחוזי הצלחה גבוהים, 100% הכי טוב שיש

הטיפול החדשני של גלי הלם ליניאריים בשיטת VERSOWAVE הייחודית למרפאת UCLINIC, הוא דרך לשחזר את יכולת הזקפה שלך באופן טבעי, עם תוצאות שנמשכות שנים במקום שעות ספורות. מיקוד אנרגיית הגל הליניארי לפין גורם ליצירת כלי דם חדשים המגבירים את יכולת אספקת הדם לרקמות, ובכך משיב את תפקודי הזקפה הטבעיים לקדמותם. השימוש במתמר הליניארי מאפשר טיפול המכסה את כל שטח הפין באופן קווי, יציב ומדויק, הנעשה בפרטיות ללא מגע יד אדם. זאת בשונה מטיפולים אחרים המצריכים מגע בין המטפל למטופל והעברת פולסים באופן ידני.

הזדמנות מהפכנית לחזק ולשפר את איכות הזקפה לחיי מין בריאים, מספקים, לטווח ארוך וללא תכנון מקדים.

חיזוק
זקפה חלשה

זקפה ספונטנית ממושכת ואיכותית

שיפור ביצועים והעלאת הביטחון העצמי

הגברת ההנאה במהלך האקט המיני

פרופסור אלכסנדר גרינשטיין,

אורולוג בכיר המוביל את מרפאת UCLINIC,

מסביר על אפשרות הטיפול בבעיות זקפה, ללא כדורים.

הצוות הרפואי

רופאי המרפאה נמנים על המומחים המובילים את תחום האורולוגיה בישראל, הן ברמה הרפואית והן ברמה המחקרית. מנהלי מחלקות בבתי חולים, פרופסורים ובכירים בתחום שיעניקו את האבחון המדויק ביותר ואת הפתרון החדשני ביותר, זמינים כאן עבורך

דוקטור

פרידלנד יהונתן הלל

אורולוג במחלקת אורולוגיה בבית החולים "שמיר, אסף הרופא" וחלק מצוות האורולוגים של מרפאות יו קליניק.

דוקטור

עידן מיליצ'ר

מטפל מיני מוסמך על ידי האיגוד הישראלי לטיפול מיני, מהבכירים בתחום בישראל, אחראי על המרפאה לתפקוד מיני בבית החולים איכילוב.

דוקטור

דב אנגלשטיין

אורלוג מומחה – לשעבר יו"ר האיגוד הישראלי לאורולוגיה

דוקטור

לאון צ׳רטין

אחראי מתמחים במרכז הרפואי שמיר – אסף הרופא.

דוקטור

יריב שטבהולץ

מומחה באורולוגיה, רופא בכיר ומנהל תחום אורולוגיה תפקודית באיכילוב.

דוקטור

בועז אפל

אורולוג בכיר, חוקר פורץ דרך בתחום ברמה בינלאומית, ממייסדי שיטת הטיפול בגלי הלם בארץ ובעולם

פרופסור (אמריטוס)

אלכסנדר גרינשטיין

אורולוג בכיר, מנהל רפואי של מרפאות יוקליניק עוסק במחקר בתחום ומרצה בארץ ובעולם.

איזה כייף לקבל תגובות קהילה

משה ח, 39

"זה כמו לקבל אגרוף. אני רווק, תל אביבי, מאמן כושר! ופתאום זה התחיל לזייף. פעם ראשונה חשבתי שזה יעבור, אבל זה קרה שוב. עכשיו זה לא משהו שבא לך לדבר עליו.. זה ממש מוריד אותך. תרתי משמע חח. ואז יום אחד אני בפייס וקופצת לי מודעה של 'יוקליניק'. ישר קלטתי שיש כאן משהו אחר… תוך שבועיים ומשהו כבר היה שיפור מטורף. הטיפול ממש בקטנה, לא כואב, בלי תופעות לוואי, צוות מקצועי, פרייסלס.. תודה!"

אלי ג, 44

"תודה ענקית לצוות של יוקליניק, ולמומחים התותחים שלהם. אחרי גיל 40 התחילו אצלי כל מיני ענייני משקל, טרום סכרת… התחלתי דיאטה אבל זה רק הכניס אותי ליותר דיכאון ואז התחילו גם בעיות זקפה. כאפה רצינית. התחלתי טיפול רגשי, זה עזר בדברים אחרים אבל לא פתר את הבעיה. עד שחברה של אשתי סיפרה לה על יוקליניק. חודש טיפולים וחזרתי לתפקוד מלא. חזר לי הביטחון וזה גם נתן לי מלא דרייב לחיות יותר בריא. לעשות קצת ספורט. יוקליניק אלופים אל תחשבו פעמיים, לכו"

אלדד מ, 76

"אני אלמן. כשאשתי הלכה לעולמה לא יכולתי לחשוב על שום דבר, היינו 45 שנים ביחד. אחרי 3 שנים פגשתי את רותי. במקרה. לא ציפיתי, אבל זה קרה. הרגשתי שזכיתי להזדמנות שנייה. כשהתחילה בנינו אינטימיות זה היה בשבילי שינוי גדול ואלי גם הגיל.. והיה לי ממש קשה לתפקד במיטה. כשראיתי שזה מחמיר התחלתי לחפש פתרון אמיתי, ומצאתי את 'יוקליניק'. איזו רמה, איזה צוות. זה ממש חלום בגיל שלי לזכות שוב בזוגיות וגם לזכות לחדש ככה את הפעילות שם למטה. אני מרגיש שהחזירו לי את הנעורים"

גולן י, 38

"תודה לצוות 'יוקליניק' ממני וגם מאשתי. חחח. הצלתם לנו את הזוגיות. אנחנו לפני חתונה, אחרי הרבה שנים יחד. אני לא יודע אם זה כל הלחץ של האירוע או כל הסיגריות שדחפתי בתקופה הזו, אבל פתאום התחילו אצלי בעיות זקפה. לא קרה לי בחיים. ובתוך כל הסיר לחץ של לפני החתונה, זה הכניס אותי לדאון רציני והוצאתי את זה עליה. כבר היינו על סף לפרק את הכול, עד שקיבלתי אומץ להתייעץ עם חבר בעבודה וככה הגעתי ליוקליניק. זה שינה הכול, תוך שבועיים כבר הייתי במקום אחר. והכול דיסקרטי ופשוט כל כך. אין עליכם, מזמין אתכם לחתונה חח"

תמיר א, 52

"זה היה כבר הקש ששבר את גב הגמל. אחרי גירושים קשים, מלא סטרסס, צצו כל מיני תופעות פיזיות וגם זה הגיע. אתה במיטה ו…כלום. זה כמו להפיל אותך כשאתה כבר על הרצפה. אני סה"כ די צעיר, היה לי ברור שאני רוצה להתחיל פרק חדש, טוב ובריא יותר. באופן הכי מפתיע, הפתרון הגיע מגרושתי דווקא. ברגע אחד של שיחה טובה, שיתפתי אותה ואחרי כמה ימים היא מצאה את 'יוניקליניק' באינטרנט. השאר היסטוריה. אחרי פחות מחודש חזרתי לעצמי מבחינת התפקוד המיני, מה שהחזיר לי את הכוח לארגן לעצמי את שאר החיים. אין מילים להודות לכם יוקליניק, מומלצים בחום! הכי טוב שתמצאו"

דילוג לתוכן